هیوندای میسترا

نسل جدید هیوندای میسترا، سدانی مخصوص بازار چین

نسل جدید هیوندای میسترا، سدانی مخصوص بازار چین

شیوع بیماری کرونا بسیاری از نمایشگاه‌های خودروی دنیا را لغو کرده اما نمایشگاه گوانگژو در حال برگزاری است و هیوندای از این رویداد برای معرفی نسل جدید سدان میسترا استفاده کرده است. میسترا که به‌طور خاص برای بازار چین طراحی شده، یک سدان میان سایز است که بین الانترا و سوناتا قرار می‌گیرد. نسل جدید این ماشین طراحی زیبا و شیکی دارد که چراغ‌های دوقسمتی جلو در کنار جلوپنجرهٔ عریض کرومی، تریم کرومی در بخش‌های پایینی بدنه و چراغ‌های متصل‌به‌هم عقب از ویژگی‌های آن است.

نسل جدید میسترا ۴,۷۸۰ میلی‌متر طول، ۱,۸۱۵ میلی‌متر عرض و ۱,۴۶۰ میلی‌متر ارتفاع داشته و فاصلهٔ محوری آن برابر با ۲,۷۷۰ میلی‌متر است. این یعنی میسترا کمی کوچک‌تر از سوناتا است اما هیوندای ادعا می‌کند که در کلاس خود از جادارترین کابین برخوردار است. در داخل خودرو همچنین یک صفحه آمپر دیجیتالی ۱۲.۳ اینچی و یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی هم تعبیه شده که نمای بسیار مدرنی به کابین میسترا بخشیده‌اند. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های داخلی این سدان کره‌ای هم می‌توان به سانروف پانوراما و مجموعهٔ چشمگیری از سیستم‌های کمک‌راننده اشاره کرده که دستیار جلوگیری از برخورد، دستیار رانندگی در بزرگراه، کروز کنترل هوشمند مبتنی بر ناوبری، هشدار عبور و مرور عقب و سیستم دید اطراف تنها چند نمونه از آن‌ها هستند.

میسترا با دو پیشرانهٔ بنزینی مختلف در بازار چین عرضه خواهد شد. موتور پایه یک نمونهٔ ۱.۸ لیتری با ۱۴۳ اسب بخار قدرت و ۱۷۶ نیوتن متر گشتاور است درحالی‌که خریداران می‌توانند یک موتور قوی‌تر ۱.۵ لیتری توربو با ۱۷۰ اسب بخار قدرت و ۲۵۳ نیوتن متر گشتاور را هم سفارش دهند. انتقال نیروی موتور اول توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه صورت می‌گیرد درحالی‌که در موتور توربو این وظیفه بر عهدهٔ یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک قرار دارد.

اما علاوه بر موتورهای بنزینی، یک نسخهٔ تمام الکتریکی هم برای میسترا ارائه خواهد شد که به یک موتور الکتریکی با ۱۸۴ اسب بخار قدرت و ۳۱۰ نیوتن متر گشتاور به همراه پکیج باطری ۵۶.۵ کیلووات ساعتی مجهز است. بُرد این نسخه به ۵۲۰ کیلومتر می‌رسد و می‌توان از ۳۰ تا ۸۰ درصد از باطری‌های آن‌را ظرف ۴۰ دقیقه شارژ کرد. البته شارژ کامل باطری‌ها با شارژرهای کُند تا ۹.۵ ساعت طول می‌کشد. نسل جدید هیوندای میسترا سال آینده در بازار چین عرضه خواهد شد.

 

منبع : پدال

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments