ایجاد جدول در وردپرس

نحوه اضافه کردن جداول در پست ها و صفحات وردپرس

آیا می خواهید جداول در پست ها و صفحات وردپرس اضافه کنید؟ جداول یک روش عالی برای نمایش داده ها با فرمت قابل فهم است.

ایجاد جداول در ویرایشگر بلاک وردپرس

WordPress اضافه کردن جداول با استفاده از ویرایشگر پیش فرض بلوک WordPress را بسیار آسان می کند .

به سادگی یک پست یا صفحه جدید ایجاد کنید ، یا یک مورد موجود را ویرایش کنید. هنگامی که داخل ویرایشگر محتوا هستید ، روی نماد (+) کلیک کنید تا یک بلوک جدید اضافه شود ، سپس “Table” را انتخاب کنید.

می توانید آن را در قسمت “قالب بندی” پیدا کنید ، یا می توانید “جدول” را در نوار “جستجو برای یک بلوک” تایپ کنید.

افزودن بلوک 'Table' در ویرایشگر بلوک وردپرس

در مرحله بعد ، از شما خواسته می شود چند ستون و ردیف مورد نظر برای جدول خود انتخاب کنید. هر دو شکل به طور پیش فرض در 2 است.

نگران نباشید اگر 100٪ از تعداد دقیق آن نگران نباشید ، زیرا همیشه می توانید ستونهای جدول و سطرها را بعداً اضافه یا حذف کنید.

تعداد ستون ها و ردیف های مورد نظر برای جدول خود را تایپ کنید

ما یک جدول با 3 ستون و 4 ردیف ایجاد کرده ایم:

جدول ما با استفاده از ویرایشگر بلاک وردپرس ایجاد شده است

می توانید سلول های جدول را تایپ کنید ، و بسته به میزان محتوای هر کدام ، به طور خودکار تغییر اندازه می دهند. اگر ترجیح می دهید سلول های شما با عرض ثابت باشد ، می توانید این گزینه را در سمت راست تنظیم کنید.

همچنین می توانید یک سربرگ جدول یا بخش بالا و پایین صفحه را در اینجا اضافه کنید. در مثال ما ، یک سرصفحه برای جدول خود اضافه کرده ایم ، و همچنین رنگ زیر پس زمینه “تنظیمات رنگ” را رنگ خاکستری تنظیم کرده ایم.

اضافه کردن یک بخش هدر یا رنگ پس زمینه به جدول خود

اگر می خواهید یک ردیف یا ستون جدید اضافه کنید ، کافی است روی یک سلول در نقطه ای از جدول که می خواهید آن را اضافه کنید ، کلیک کنید. سپس بر روی دکمه “ویرایش جدول” کلیک کنید.

در اینجا ، ما در سمت راست جدول خود یک ستون جدید اضافه می کنیم:

ستون جدیدی را به جدول خود اضافه کنید

همچنین می توانید ردیف ها و ستون ها را به همین روش حذف کنید. کافیست روی سلول موجود در ردیف یا ستون موردنظر برای حذف کلیک کنید و از فهرست “ویرایش جدول” “حذف ردیف” یا “حذف ستون” را انتخاب کنید.

به طور پیش فرض ، متن در ستونهای جدول شما در سمت چپ تراز شده است. می توانید با کلیک روی یک ستون و سپس کلیک بر روی دکمه “تغییر ستون ترجیح” این کار را تغییر دهید:

تغییر تراز متن برای ستونهای شما

در اینجا ، ما تراز وسط قرار دارد به سه ستون که شماره دارند:

اکنون تمام 3 ستون با شماره در مرکز قرار گرفته اند

همچنین می توانید با کلیک کردن بر روی دکمه “تغییر تراز” و انتخاب گزینه از لیست ، تراز وسایل خود را در کل پست یا صفحه تغییر دهید.

تراز وسط جدول خود را تغییر دهید

توجه داشته باشید که این گزینه ها می توانند جدول شما را فراتر از مرزهای عادی منطقه پست شما نشان دهند. برخی ممکن است در سایت شما عجیب به نظر برسند ، بنابراین لطفاً اطمینان حاصل کنید که پیش نمایش پست یا صفحه خود را بررسی کنید تا نحوه ظاهر آنها را بررسی کنید.

در اینجا جدول ما همانطور که در سایت ظاهر می شود روی “Wide Wideth” تنظیم شده است:

جدول «پهنای پهن» که فراتر از منطقه محتوای معمولی است

همانطور که می بینید ، آن را فراتر از حاشیه های چپ و راست منطقه ارسال می کند.

ابزار جدول ساخته شده در ویرایشگر گوتنبرگ انعطاف پذیری زیادی در مورد نحوه نمایش جداول خود دارند.

شما می توانید از آن استفاده کنید تا داده های خود را در قالب قابل فهم آسان به خوانندگان نشان دهید. با این حال بلوک جدول از ویژگی های پیشرفته خاصی مانند فیلتر جستجو ، مرتب سازی سفارشی و غیره برخوردار نیست.

همچنین به شما امکان نمی دهد به راحتی از همان جدول در مناطق مختلف وب سایت خود مانند ابزارک های نوار کناری یا صفحات دیگر استفاده کنید.

برای ایجاد جداول پیشرفته ، باید از افزونه جدول WordPress استفاده کنید.

ایجاد جداول با استفاده از افزونه TablePress

TablePress بهترین افزونه جداول وردپرس در بازار است. این 100٪ رایگان است و به شما امکان می دهد جداول را به راحتی ایجاد و مدیریت کنید.

بهترین کار این است که می توانید جدول خود را جداگانه ویرایش کنید و حتی تعداد زیادی ردیف را اضافه کنید.

اگر از ویرایشگر قدیمی کلاسیک وردپرس استفاده می کنید که دارای عملکرد جداول نیست ، TablePress نیز ضروری می شود .

ابتدا باید افزونه TablePress را نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مرحله به مرحله ما درباره نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید .

سپس یک مورد از منوی TablePress را در داشبورد وردپرس خود مشاهده خواهید کرد. بروید به TablePress » برای ایجاد یک جدول جدید ، به گزینه جدید اضافه کنید.

افزودن یک جدول جدید در TablePress

باید یک جدول را برای جدول خود وارد کنید و تصمیم بگیرید که چند ردیف و ستون را می خواهید. همیشه می توانید سطرها و ستونهای جدول را بعداً اضافه یا حذف کنید.

ما می خواهیم یک جدول با 4 ردیف و 3 ستون ایجاد کنیم:

عنوان جدول خود را در TablePress وارد کنید

پس از افزودن نام جدول ، ردیف ها و ستون ها ، پیش بروید و روی دکمه “افزودن جدول” کلیک کنید تا جدول خود را ایجاد کنید.

در مرحله بعد ، صفحه ای را مشاهده می کنید که دارای اطلاعات جدول خود و منطقه ای است که می توانید محتوای آن را اضافه کنید

جزئیات جدول خود را در TablePress ویرایش کنید

به سادگی داده های مورد نظر خود را درون سلول های جدول خود تایپ کنید. می توانید ستون های داده را با استفاده از فلش های بالای آنها مرتب کنید. اینها به ترتیب حروف الفبا یا عددی مرتب می شوند.

ستونهای جدول خود را در TablePress مرتب کنید

گزینه های پیشرفته ای در زیر قسمت “محتوای محتوا” وجود دارد. در “جدول دستکاری” ، می توانید کارهایی مانند اضافه کردن ، حذف و تکرار سطرها را انجام دهید:

بخش "جدول دستکاری" ابزارها

در “گزینه های جدول” ، می توانید یک ردیف هدر و / یا پاورقی اضافه کنید ، که با داده ها مرتب نمی شوند. همچنین می توانید تصمیم بگیرید که در آن نام و توضیحات جدول را نشان دهید:

بخش "گزینه های جدول" در TablePress

در آخر ، می توانید گزینه های مختلفی را در بخش “ویژگی های کتابخانه جاوا اسکریپت DataTables” تنظیم کنید. این به شما امکان می دهد جداول پاسخگو ایجاد کنید که می توانند توسط خوانندگان خود فیلتر ، جستجو و مرتب شوند.

گزینه های پیشرفته جاوا اسکریپت برای جدول شما

هنگامی که از جدول خود خوشحال شدید ، روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

می توانید جدول خود را به هر پست یا صفحه اضافه کنید. نگران نباشید ، کد کوتاه را به یک بلوک پاراگراف اضافه کنید یا از بلاک کد کوتاه استفاده کنید.

اضافه کردن کد کوتاه جدول خود را در ویرایشگر بلاک

اگر از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید ، کد کوتاه را مستقیماً در پست خود اضافه کنید:

اضافه کردن کد کوتاه جدول خود را در ویرایشگر کلاسیک

اگر می خواهید جدول خود را در آینده تغییر دهید ، می توانید در داشبورد خود به TablePress برگردید و تغییراتی ایجاد کنید. جدول شما به طور خودکار در هر پست و صفحه ای که از آن استفاده کرده اید به روز می شود.

TablePress همچنین به شما امکان می دهد داده ها را از صفحه گسترده و پرونده های CSV وارد کنید. به همین ترتیب ، می توانید داده های جدول TablePress را نیز به یک پرونده CSV صادر کنید که می توانید با هر برنامه صفحه گسترده مانند Microsoft Excel یا Google Sheets باز کنید.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments