کم‌مصرف‌ترین و پرمصرف‌ترین خودروها

معرفی کم‌مصرف‌ترین و پرمصرف‌ترین خودروهای جدید بازار آمریکا

معرفی کم‌مصرف‌ترین و پرمصرف‌ترین خودروهای جدید بازار آمریکا

آژانس حفاظت محیط‌ زیست آمریکا EPA مصرف سوخت خودروهای مدل سال ۲۰۲۱ را منتشر کرده و با استفاده از داده‌های آن می‌توانیم پرمصرف‌ترین و کم‌مصرف‌ترین خودروهای جدید بازار آمریکا را بشناسیم.

کم‌مصرف‌ترین خودروی کلاس دو نفره ها تویوتا GR سوپرا ۲.۰ و ب ام و Z4 sDrive30i هستند که از همان پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو استفاده می‌کنند. این دو خودرو مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی به ترتیب ۹.۴/۷.۳/۸.۴ لیتر در هر صد کیلومتر بر جای می‌گذارند که با توجه به تجربه رانندگی هیجان‌انگیزی که دارند عملکرد احساس‌برانگیزی محسوب می‌شود.

اما کم‌مصرف‌ترین خودروی کلاس مینی کامپکت ها خودروی پولستار وان با مصرف ترکیبی ۵.۲ لیتر در هر صد کیلومتر بوده درحالی‌که مینی کوپر SE الکتریک نیز کم‌مصرف‌ترین خودروی کلاس ساب کامپکت ها محسوب می‌شود. تویوتا کرولا هیبرید با مصرف سوخت ۴.۵ لیتری در هر صد کیلومتر کم‌مصرف‌ترین خودروی کلاس کامپکت ها بوده و تسلا مدل ۳ برد بلند چهار چرخ محرک و تسلا مدل S پرفورمنس نیز در کلاس خودروهای میان سایز و بزرگ به این عنوان دست یافته‌اند. ولوو V60 چهار چرخ محرک پلاگین هیبریدی و ولوو V90 دیفرانسیل جلو نیز کم‌مصرف‌ترین استیشن‌های کوچک و میان سایز هستند.

اما از نظر پرمصرف‌ترین خودروها باید به بوگاتی شیرون پور اسپورت اشاره کنیم که مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی به ترتیب ۲۹.۴/۱۸/۲۳.۵ لیتر در هر صد کیلومتر داشته و البته لامبورگینی آونتادور کوپه و رودستر ۲۰۲۱ نیز از این نظر فاصله چندانی با بوگاتی ندارند و مصرف شهری و ترکیبی آن مشابه شیرون پور اسپورت بوده و در بزرگراه هم اندکی مصرف سوخت کمتری دارد. از دیگر خودروهای پرمصرف بازار آمریکا می‌توان به بنتلی کانتیننتال GT، رولزرویس فانتوم، گوست، دون، ریث و کولینان، مرسدس-ای ام جی GLA 35، سوبارو ایمپرزا اسپورت ۵ درب و ولوو V60 CC چهار چرخ محرک اشاره کرد.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments