ساختن سایدبارهای مختلف

ساختن سایدبارهای مختلف برای هر پست و صفحه در وردپرس

نحوه نمایش سایدبارهای مختلف برای هر پست و صفحه در وردپرس

آیا می خواهید سایدبارهای مختلف برای پست ها و صفحه های مختلف را در سایت وردپرس خود نمایش دهید؟ به طور معمول ، قالب های وردپرس بدون در نظر گرفتن اینکه در کدام پست یا صفحه قرار دارید ، همان ستون های فرعی را در مکان های ثابت نشان می دهند. در این مقاله نحوه ایجاد و نمایش نوارهای جانبی مختلف برای هر پست و صفحه در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

ستون های فرعی سفارشی برای وردپرس

چه زمانی به سایدبارهای مختلف در WordPress نیاز دارید؟

به طور پیش فرض ، ستون های فرعی با موضوع وردپرس شما تعریف می شوند. هر موضوع وردپرس دارای چند نوار کناری یا مناطق آماده ویجت است که به شما امکان افزودن ابزارک می دهد .

به طور معمول یک سایدبار در وبلاگ در تمام سایت شما در کلیه پست ها ، صفحات ، دسته ها و صفحات بایگانی نمایش داده می شود. با این وجود ، گاهی اوقات ممکن است بخواهید محتوای نوار کناری شما بر اساس پست یا صفحه خاص تغییر کند.

به عنوان مثال ، شما می توانید محتوای برجسته مختلف را در نوار کناری محبوب ترین پست های خود نشان دهید ، فرم های مختلف ثبت نام از طریق ایمیل یا نمایش تبلیغات را اضافه کنید .

با گفتن این مطلب ، بیایید ببینیم که چگونه می توان نوار کناری مختلف را برای هر پست و صفحه در وردپرس ایجاد و نمایش داد.

نمایش سایدبارهای مختلف برای هر پست و صفحه در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Easy Custom Sidebars است. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مرحله به مرحله ما درباره نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید .

پس از فعال سازی ، برای ایجاد ستون های فرعی سفارشی ، می توانید به صفحه Appearance »Theme Sidebars مراجعه کنید.

ایجاد نوار کناری سفارشی جدید

ابتدا باید نامی را برای سایدبار سفارشی خود تهیه کنید و سپس بر روی دکمه ایجاد نوار کناری کلیک کنید.

این افزونه اکنون نوار کناری شما را ایجاد می کند و شما می توانید خصوصیات نوار کناری را انتخاب کنید.

تنظیمات نوار کناری

پس از آن شما باید انتخاب کنید که سایدبار تم با سایدبار سفارشی شما جایگزین شود و توضیحی برای آن ارائه کنید.

در مرحله بعد ، شما باید جایی را که می خواهید نوار کناری سفارشی خود را برای جایگزینی نوار کناری تم انتخاب کنید. پست ها ، صفحات ، دسته ها و برچسب های خود را در ستون سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد.

به سادگی مناطقی را انتخاب کنید که می خواهید نوار کناری سفارشی نمایش داده شود و سپس بر روی دکمه “افزودن به نوار کناری” کلیک کنید.

پست یا صفحه را به نوار کناری سفارشی خود اضافه کنید

متوجه خواهید شد موارد انتخابی شما در زیر تنظیمات سایدبارهای سفارشی ظاهر می شوند. فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات نوار کناری خود روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

نوار کناری آسان سفارشی به شما امکان می دهد تا آنجا که می خواهید ستون های فرعی سفارشی ایجاد کنید و هر نوار کناری را به صفحات مختلف در سایت وردپرس خود اختصاص دهید.

افزودن ابزارک به ستون های فرعی سفارشی خود

هنگامی که ستون های فرعی سفارشی ایجاد کرده و آنها را به مناطق مختلف وب سایت خود اختصاص داده اید ، وقت آن است که وسایل جانبی را به ستون های فرعی خود اضافه کنید.

به صفحه ظاهر شده »ابزارکها بروید . شما در بین ستون های فرعی پیش فرض موضوع خود متوجه می شوید که ستون های فرعی سفارشی جدید خود را ایجاد کنید.

ابزارک ها را به نوار کناری سفارشی اضافه کنید

می توانید پیش بروید و ابزارک ها را به ستون های فرعی سفارشی خود اضافه کنید. این افزونه اکنون نوارهای کناری را بر اساس تنظیمات شما نشان می دهد. برای دیدن آن در عمل می توانید به صفحات انتخاب شده خود مراجعه کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه می توانید ستون های فرعی مختلف را به هر پست یا صفحه در وردپرس اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید برای به دست آوردن حداکثر نتیجه ، این ترفندهای نوار کناری وردپرس ما را مشاهده کنید .

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments