اسنک و فینگر فود

راه اندازی کسب و کار اسنک و فینگر فود

راه اندازی کسب و کار اسنک و فینگر فود

تصمیم دارم برای معرفی کسب وکارهای خانگی مانند  اسنک و فینگر فود هرهفته یک کسب وکار خانگی را به شما معرفی کنم. درقسمت اول سری نوشتارهای معرفی کسب وکارهای خانگی به کسب وکارتولید فینگرفود و اسنکی  می پردازم

کمی درباره فینگر فود بدانیم

معنای لغوی فینگر فود شاید کمی نادرست باشد ، غذای انگشتی. درواقع منظور از غذای انگشتی همان لقمه های کوچکی است که شما می توانید به راحتی آن را برداشته و میل کنید. فینگرفود ها فارغ از پیشینه تاریخی به صورت جدی از دهه ۲۰ میلادی پایشان به کافه های امریکایی بازشد.

پیشتازی فرانسوی ها در صنعت فینگرفود

فرانسوی ها که همیشه داعیه طلایه داری آشپزی مدرن را یدک می کشند بلافاصله خودرا به این قافله رساندند فینگر فود را کاناپه نامیدند(Canapé) و استانداردهای خودرا برای آن تعریف کردند. این فرانسوی ها بودند که با ایده های هنری و خلاقیت های برگرفته از هنر نقاشی صنعت فینگرفود را متحول کردند.امروزه فینگرفود یکی از آن صنعت های جذاب برای کسب وکارهای کوچک و خانگی است. بعدازاین معرفی و تاریخچه کوتاه درباره فینگر فود کمی هم به موضوع حضور و موفقیت کسب وکارهای خانگی این صنعت بپردازیم.

 اسنک و فینگر فود
اسنک و فینگر فود

صنعت فینگرفود و صاحبان ایده

انسان های کارآفرین تا کنون محصولات ، رویدادها و فرآیندهای مختلف را با اندیشه خود، خلاقیت های شان و ایده های نوآورانه برای بشر جذاب تر و شگفت انگیزترنموده اند. جمله ای دربین کارآفرینان مرسوم است با این عنوان که هرآنچه که به عنوان محصول است در این دنیا خلق شده است . تنها ایده ها و خلاقیت ها هستند که این محصولات را جذاب تر کرده در چشم مشتریان و مصرف کننده ها وسوسه انگیزتر می کنند.

حضورصنایع غذایی در این کسب وکار

صنایع غذایی از دیرباز یکی از مهم ترین توجهات افراد کارآفرین و خلاق بوده است . از آنجا که این صنعت در مهم ترین بخش نیازهای بشری قراردارد، خلاقیت ها روز به روز درآن اثرگذاربوده و رقابت تنگاتنگی بین صاحبان کسب وکار دراین حوزه وجود دارد.

کسب وکارهای خانگی و کوچک خلاق در بخش فینگرفود

درحال حاضرعلاوه بر شرکت های بزرگ غذایی افرادی بیشماری به صورت سنتی و یا مدرن در قالب کسب وکارهای خانگی و کوچک در این بخش مشغول به فعالیت هستند .

فرصت طلایی برای صاحبان کسب وکارهای خانگی فعال در بخش اسنک و فینگرفود

به دلیل شرایط اقتصادی و اشتغال اکثریت افراد خانواده در کشورهای در حال توسعه یافته برای تامین معاش و فرصت کمی که خانم های خانه برای آماده سازی شرایط مناسب میهمانی ها دارند ، اغلب آنها تمایل دارند از فینگر فود به عنوان یک بخش تجملی ، جذاب و وسوسه انگیز مهمانی شان پرده برداری کنند. جشن های کوچک خانوادگی ، مهمانی تولد، نامزی ، دورهمی و… کلاً برنامه ها و مراسم های که عموماً رسمیت خاصی ندارد مناسب حضور این خوشمزه های جقلی است. البته به تازگی پای فینگرفود به سمینارها ، همایش ها و حتی مجالس عزاداری هم بازشده است.

 

این یعنی چه؟

وقتی تقاضا برای یک محصول بالا برود علاوه بر افزایش ارزش کسب وکار ، فرصت های بیشماری در این زمینه به شما چشمک می زند. حالا که این همه فرصت برای کسب درآمد درمیان این خوشمزه های جقلی  قراردارد چرا آنهارا در نمی یابید؟

برای موفقیت دراین صنعت یک نکته طلایی وجود دارد . کسب وکارهای کوچک و خانگی در این صنعت دست بازتر و خلاق تر هستند. این بخش صنعت آشپزی به دلایل مختلف با هنر گره خورده است. اگر مکاتب هنری را بشناسید می توانید خود را در این زمینه توانمند کرده پیشرو شوید.

فینگرفود
فینگرفود

چگونه در کسب وکارهای خانگی حوزه فینگرفود پیشرو شویم؟

برای موفقیت و پیشرو بودن درتولید و فروش فینگر فود ۵ گام مهم را باید پشت سر هم بردارید. اهمیت این گام ها از آن جهت مهم است که می توانم در یک جمله بگویم اگر گام به گام و اصولی پیش نروید تنها هدفی که کسب می کنید شکست است. به ترتیب این ۵ گام را با من همراه باشید.

گام ۱ : دوره های آموزشی تخصصی

تاکید اولیه من شرکت در دوره های تخصصی و آموزشی این صنعت است . البته تنها مهارت تهیه فینگرفود شما را موفق نخواهد کرد اما هر پیتزایی یک بیس و پایه اولیه دارد که آن خمیر است ، برای موفقیت در صنعت فینگرفود بایددر دوره های آموزش فینگرفود شرکت کنید. می توانید از طریق ما به بهترین های آموزش این صنعت در ایران دست پیدا کنید.

گام ۲ : با مکاتب هنری آشنا شوید

با روش فرانسوی ها جلو بروید . آشپزی را با هنر ترکیب کنید. ایرانی ها مردمانی خوش خوراک هستند ، اینجای کار به نفع شماست اما ایرانی ها به شدت نسبت به هارمونی و زیبایی محصول نیز عکس العمل مثبت نشان می دهند . آشنایی با مکاتب هنری این فضا را برای شما فراهم می سازد تا برای مشتریان براساس علاقمندی و دیدگاهشان فینگرفودهای خلاقانه بزنید. قطعاً برای کسی که عاشق سبک های هنری اکسپرسیون یا امپرسیون است . گرفتن سفارش لقمه های کوچک رنگارنگ با ترکیبی از رنگ های روشن ، شاد و با هارمونی منظم ، جذاب نخواهد بود. ضمن اینکه اکثر میهمانی ها در حال حاضر دارای تم است و شما با دانش هنری خود می توانید می توانید مشتری های بیشتری را سمت خود جلب کنید. مشتریان از محصولات صاحبکاران ایده پرداز و خلاق استقبال می کنند.

گام ۳ : بریکلاژ کنید

مهارت تان را با هنر و ایده هایتان ترکیب کنید. من صاحبان کسب وکارهای خانگی زیادی که فینگر فود تولید می کنند را در اینستاگرام بررسی کرده ام.اکثریت آنها متاسفانه نمی توانند ایده پردازی کنند. دانش بریکلاژ هنوز در ایران رشد نکرده است . باید فرا بگیرید چگونه ایده ها را با مهارت و هنر ترکیب کنید . تنها بخشی که می توانید بین شما و رقبایتان فاصله بیاندازد. خلق یک مزیت رقابتی با بریکلاژ است.

گام ۴ : دنیای مشتریان را کشف کنید

عموم مردم فکر می کنند معرفی کسب وکارهای خانگی خیلی ساده است . آنها را می بینیم و به بقیه معرفی می کنیم. هرگز اینگونه نیست. هروقت کسی به شما کسب وکار یا محصولی را معرفی کرد به حرف هایش خوب دقت کنید . او صحبت از یک چیز جدید می کند . اگرچه هیچ محصول جدیدی وجود ندارد. درواقع او صحبت از یک تغییر در محصول می کند . تلاش می کند تفاوت این محصول را با محصولات مشابه برای شما بیان کند. زمانی مشتریان جدید را فتح می کنید که یک گاو بنفش به دنیا بیاورید.

گام ۵ : بازاریابی تلفیقی را در برنامه قرار دهید

اکثر کسانی که بخاطر فروش کم به من مراجعه می کنند تلاش شان برای بازاریابی و فروش از یک یا دوکانال انجام می شود این کانال دسترسی به مشتریان یا اینستاگرام است یا تلگرام . همیشه یک جمله را به این افراد می گویم . از محل امن بیرون بزنید . باید دهها کانال ارتباطی با مشتریان خلق کنید . گروه مشتریان و مصرف کننده هارا لیست کرده و شناسایی کنید. از روش های متنوع تری برای یافتن آنها استفاده کنید. از مراجعه حضوری گرفته تا روش های خلاقانه بازاریابی اجتماعی و ….

 

معرفی کسب وکارهای خانگی- اسنک و فینگر فود

فرصتی طلایی در این بازار نهفته است. اگر اصول یک کسب وکار کوچک را بلد باشید من تضمین می دهم اسنک ها و فینگرفود ها ثروت سرشاری را سمت شما جاری خواهند کرد. اگر دراین زمینه دچار مشکل هستید می توانید با شرکت در کارگاه ها و دوره های تواناشو کمبودهای دانشی خود را برطرف نموده و در این صنعت صاحب اسم و رسم شوید.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments