حالت پرتره آیفون 12 پرو مکس و Sony A7Siii
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

بررسی ویدیویی از اپل واچ (Apple Watch)

Cancel
Turn Off Light
Auto Next
Theater
0 Comments
Report Report
Repeat Repeat

حالت پرتره آیفون 12 پرو مکس و Sony A7Siii

آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس اپل امسال با استفاده از سنسور جدید قرار داده شد بر روی دوربین پشتی به نام LiDAR قادر به شناسایی عمق به بهترین شکل ممکن در بین تمام گوشی‌های هوشمند هستند. از این رو در هنگام ثبت تصاویر پرتره برش‌های دقیقی در لبه‌های تصویر توسط این دو دستگاه انجام می‌شود که در نمونه خود از کیفیت و دقت بالایی برخوردار است. تست حالت پرتره آیفون 12 پرو مکس این امکان را به ما می‌دهد که این مورد را به طور دقیق‌تر مورد بررسی قرار بدهیم.

یکی از بهترین راه‌هایی که برای ثبت تصویر پرتره استفاده می‌شود، تهیه دوربین حرفه‌ای و ثبت تصاویر پرتره است اما از آنجایی که دنیای گوشی هوشمند هر روز درحال بهتر و بهتر شدن است این موضوع کم کم از سمت اجبار به خرید دوربین حرفه‌ای تبدیل به داشتن یک دستگاه همه کاره در جیب مشتریان شده است.

کمپانی‌های زیادی طی چند سال اخیر تلاش کرده‌اند تا در بخش‌های زیادی عملکرد دوربین دستگاه‌های پرچمدار خود را بهبود بدهند. از جمله کمپانی‌های مربوطه می‌توان به سامسونگ و سنسور 108 مگاپیکسلی این کمپانی برای ثبت بیشترین جزئیات در بین تمام دستگاه‌های گوشی هوشمند اشاره کرد. همچنین هوآوی هر سال با ارائه دستگاه با سنسور بزرگتر از سال قبل سعی کرده است تا عملکرد در تمام شرایط دستگاه‌های خود را نسبت به سال قبل بهتر و بهتر کند. اما کمپانی اپل تلاش کرده است تا وارد میدان مبارزه زوم اپتیکال 10 برابر و یا رزولوشن بالا نشود بلکه بر روی مواردی که شاید درصد کمی از کاربران به آن دقت می‌کنند اما در زمان توجه نیاز به داشتن بهترین عملکرد را دارند، تمرکز کند.

از این رو آیفون 12 پرو مکس اپل امسال بجای داشتن زوم اپتیکال 10 برابر، از زوم 2.5 برابر استفاده کرده است تا زاویه تصویر برداری در حالت پرتره به بهترین حالت خود برسد. همچنین حضور لرزشگیر برای سنسور ابتکار جدید اپل بر روی گوشی هوشمند بوده است تا نمونه آن را بر روی دوربین‌های گران قیمت می‌بینیم. این لرزشگیر نسبت به لرزشگیر عادی بجای هر 1.1000 ثانیه قادر است هر 1.5000 ثانیه لرزش‌های ایجاد شده را کنترل کند از این رو در مواقع ضروری و حساس بهترین ویدیو و تصاویر با این دستگاه ثبت خواهند شد.

همچنین سنسور LiDAR باعث شده است تا تست حالت پرتره آیفون 12 پرو مکس به یکی از تمرکز‌های اصلی برای افرادی که قصد خرید این محصول و همچنین نیاز به داشتن یه پیش زمینه از قدرت پرتره گرافی این دستگاه دارند داشته باشد. اما چه محصولی بهتر از یکی از بهترین دوربین‌های سونی، Sony A7Siii برای انجام اینکار. این دوربین با توجه به داشتن سنسور بزرگ و همچنین داشتن اسم دوربین حرفه‌ای بر روی خود قادر است رقیب قابل قبولی برای تست حالت پرتره آیفون 12 پرو مکس باشد.

اما iPhone 12 Pro Max تا چه حد نسبت به سال گذشته بهبود داشته است؟ آیا گوشی هوشمند شما قادر است نیاز شما به خرید یک دوربین حرفه‌ای را رفع کند؟

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments