صفحه اصلی سفارشی در وردپرس

ایجاد یک صفحه اصلی سفارشی در وردپرس

صفحه اصلی سفارشی در وردپرس

اغلب کاربران از ما سؤال می کنند که آیا امکان ایجاد یک صفحه اصلی شخصی در وردپرس وجود دارد یا خیر.

نحوه ایجاد یک صفحه اصلی سفارشی در وردپرس

به طور پیش فرض ، وردپرس پست های وبلاگ شما را در صفحه اصلی نشان می دهد. با این حال ، به عنوان یک وب سایت تجاری ، ممکن است شما یک صفحه اصلی جذاب تر ایجاد کنید که به کاربران کمک می کند تا آنچه را که لازم دارند پیدا کنند و تبدیل فروش شما را تقویت کنند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی می توانید یک صفحه خانگی شخصی در وردپرس ایجاد کنید. ما چندین روش را نشان خواهیم داد ، و شما می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید که برای شما راحت تر باشد.

ایجاد یک صفحه اصلی سفارشی در وردپرس

صفحه اصلی چیست؟

یک صفحه اصلی یک صفحه مقدماتی پیش فرض یا صفحه اول وب سایت است. این صفحه هنگامی که شخصی نام دامنه وب سایت شما را در نوار آدرس مرورگر خود وارد می کند ، ظاهر می شود.

مثال صفحه

هدف اصلی صفحه اصلی معرفی کاربران به وب سایت یا تجارت شما است. در حالت ایده آل ، باید اطلاعات اساسی در مورد شغل شما در اختیار کاربران قرار دهد ، بنابراین آنها می توانند به کاوش در صفحات دیگر در سایت شما ادامه دهند.

به طور پیش فرض ، وردپرس پست های وبلاگ اخیر شما را در صفحه اصلی نمایش می دهد. این خوب نیست زیرا فقط بخشی از مقالات فعلی شما را نشان می دهد.

اگر یک وب سایت تجاری راه اندازی کرده اید ، آنگاه صفحه اصلی پیش فرض در مورد کار ، محصولات یا خدمات شما به کاربران نمی گوید. همچنین راهی برای ارتباط با شما در اختیار کاربران قرار نمی دهد.

خبر خوب این است که WordPress در حال حاضر دارای یک قابلیت داخلی برای ایجاد صفحه اصلی سفارشی است.

انتخاب یک صفحه شخصی برای استفاده به عنوان صفحه اصلی در وردپرس

WordPress به شما امکان می دهد به راحتی به عنوان صفحه اصلی خود از هر صفحه در وب سایت خود استفاده کنید. می توانید به سادگی به صفحات بروید » صفحه جدید را در قسمت مدیریت وردپرس اضافه کنید تا یک صفحه جدید ایجاد کنید.

بیایید به این صفحه عنوان “خانه” بدهید و آن را منتشر کنیم. شما از این صفحه به عنوان صفحه اصلی شخصی خود استفاده خواهید کرد.

در مورد طرح و یا طرح در حال حاضر نگران نباشید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه بعداً در این مقاله صفحه اصلی خود را طراحی کنید.

حال اگر می خواهید یک وبلاگ را در سایت خود اجرا کنید ، برای نمایش پست های خود باید یک صفحه وبلاگ جداگانه ایجاد کنید.

یک بار دیگر به صفحات » صفحه جدید اضافه کنید و صفحه ای با عنوان” وبلاگ “ایجاد کنید. پیش بروید و صفحه خالی را منتشر کنید.

پس از ایجاد صفحات ، باید در قسمت مدیر WordPress خود به تنظیمات » صفحه خواندن مراجعه کنید. از اینجا گزینه “صفحه استاتیک” را در قسمت “صفحه اصلی شما” انتخاب کنید.

صفحات خانه و وبلاگ را انتخاب کنید

در مرحله بعد باید صفحه اصلی و صفحات وبلاگی را که قبلاً ایجاد کرده اید انتخاب کنید.

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود ، روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

اکنون که صفحه ای را برای استفاده به عنوان صفحه اصلی خود تنظیم کرده اید ، بیایید شروع به طراحی صفحه اصلی سفارشی برای سایت وردپرس خود کنید.

روش 1. با استفاده از گوتنبرگ یک صفحه شخصی سفارشی در وردپرس ایجاد کنید

وردپرس ویرایشگر جدید مبتنی بر بلاک به نام گوتنبرگ را در دسامبر سال 2018 معرفی کرد. این ویرایشگر جدید به کاربران این امکان را می دهد که نه تنها مطالب را بنویسند بلکه طرح های زیبایی نیز ایجاد کنند.

از بلوک هایی برای هر عنصر محتوا استفاده می کند که به شما امکان می دهد تا بلوک های محتوا را ترتیب دهید تا ساختار صفحه ای را که دوست دارید ایجاد کنید.

WordPress شامل بلوک هایی است که می توان برای اهداف طراحی مانند تصاویر جلد ، ستون ها ، جداول ، متن و رسانه ها ، گالری ها و موارد دیگر استفاده کرد.

طرح بندی صفحه اصلی خود را با استفاده از گوتنبرگ ویرایش کنید

هر بلوک دارای تنظیمات مخصوص به خود است که به شما امکان می دهد ظاهر خود را به دلخواه خود تنظیم کنید تا نیازهای طراحی خود را برآورده کنید.

می توانید بلوک های موجود را با افزونه های بلوک Gutenberg گسترش دهید تا بلوک های بیشتری به زرادخانه خود اضافه کنید. این افزونه ها به شما امکان می دهند از عناصر پیشرفته ای مانند توصیفات ، لغزنده ها ، خدمات و سایر ویژگی های طراحی معمول استفاده کنید.

استفاده از افزونه های پیشرفته کتابخانه بلوک برای ایجاد صفحه اصلی

همچنین می توانید از تم های WordPress آماده Gutenberg استفاده کنید که انعطاف پذیری بیشتری برای کار با بلوک ها به شما می دهد.

توصیه می کنیم از Astra استفاده کنید ، این همراه با قالب های وب سایت گوتنبرگ است که می توانید با استفاده از افزونه Astra Starter Sites آنها را نصب کنید.

پس از وارد کردن یک الگوی ، می توانید با استفاده از ویرایشگر پیش فرض وردپرس آن را ویرایش کرده و یک صفحه اصلی به دنبال بسیار حرفه ای برای وب سایت خود ایجاد کنید.

روش 2. با استفاده از سازندگان صفحه ، یک صفحه وب سفارشی در وردپرس ایجاد کنید

این روش بسیار آسان است و نیازی به مهارت برنامه نویسی و برنامه نویسی ندارد. برای این روش از افزونه سازنده صفحه WordPress استفاده خواهید کرد .

یک افزونه سازنده صفحه به شما امکان می دهد تا با استفاده از یک رابط ساده و کشیدن و رها کردن ، به راحتی طرح بندی صفحه ایجاد کنید.

توصیه می کنیم از Beaver Builder استفاده کنید زیرا این افزونه مبتدی ترین سازنده صفحه در بازار است. این برنامه با ده ها قالب صفحه اصلی قابل تنظیم است که می توانید با یک کلیک آنها را نصب کنید.

پس از نصب ، می توانید قالب را با استفاده از ابزارهای point و click ویرایش کنید. می توانید محتوا و تصاویر را با محتوای خود جایگزین کنید و حتی با اضافه کردن ماژول ها ، ابزارک ها و بخش ها ، این الگو را گسترش دهید.

ایجاد یک صفحه اصلی سفارشی با استفاده از Beaver Builder

Beaver Builder همچنین امکان دسترسی به Beaver Themer را به شما می دهد که به شما امکان می دهد تا بدون نوشتن کد ، مضمون دلخواه وردپرس خود را بسازید .

برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای ما در مورد چگونگی ایجاد آسان طرح های سفارشی وردپرس با استفاده از Beaver Builder مراجعه کنید .

به عنوان یک گزینه جایگزین ، می توانید Elementor را نیز امتحان کنید . همچنین یک افزونه سازنده صفحه وردپرس بسیار محبوب است. همچنین با کشیدن و رها کردن قالب ها و رابط کاربری آسان قابل استفاده است.

ایجاد یک طرح صفحه اصلی با استفاده از Elementor

برای جزئیات بیشتر ، به آموزش ما در مورد ایجاد طرح بندی صفحه های سفارشی با Elementor مراجعه کنید .

روش 3. به صورت دستی یک صفحه شخصی سفارشی در وردپرس ایجاد کنید (برنامه نویسی لازم است)

این روش برای مبتدیان توصیه نمی شود زیرا به کد نویسی نیاز دارد. برای استفاده از این روش باید با شیوه های برنامه نویسی وردپرس ، PHP ، HTML و CSS آشنا شوید.

بیایید ببینیم که چگونه این کار می کند.

موضوع وردپرس شما از پرونده های مختلفی تشکیل شده است. برخی از این پرونده ها قالب نامیده می شوند و نمایش مناطق خاصی از وب سایت شما را کنترل می کنند. برای اطلاعات بیشتر به برگه تقلب در قالب قالب وردپرس مراجعه کنید .

یکی از این قالب ها با عنوان front-page.php نامیده می شود. اگر مضمون شما این الگوی را داشته باشد ، وردپرس به طور خودکار از آن برای نمایش صفحه اصلی شخصی شما استفاده می کند.

الگوی جلوی صفحه.php

با این حال ، اگر موضوع شما آن را ندارد ، می توانید یکی از این موارد را برای خود ایجاد کنید /

نگران نباشید ، یک پرونده خالی ایجاد کنید و آن را به عنوان front-page.php ذخیره کنید. پس از آن باید آن را در پوشه موضوع فعلی خود در حساب میزبانی وردپرس خود با استفاده از FTP بارگذاری کنید .

به محض بارگذاری این پرونده ، WordPress شروع به استفاده از آن برای نمایش صفحه اصلی خود خواهد کرد. اما ، از آنجا که این پرونده کاملاً خالی است ، می توانید یک صفحه سفید خالی مشاهده کنید.

برای رفع این مشکل ، می توانید کد HTML خود را برای نمایش محتوای صفحه اصلی خود شروع کنید. یک روش ساده تر استفاده از کد و الگوهای موجود در موضوع وردپرس است.

برای مثال می توانید از همان سربرگ و پاورقی استفاده کنید. WordPress گنجاندن این الگوهای بسیار آسان است.

در اینجا کد نمونه ای وجود دارد که ضمن حفظ عنوان و الگوهای ناوبری از موضوع ، محتوا و نوارهای جانبی را حذف کردیم.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
<?php /*
This page is used to display the static frontpage.
*/
// Fetch theme header template
get_header(); ?>
    <div id="primary" <?php astra_primary_class(); ?>>
    <div class="custom-homepage-container">
    You custom homepage code goes here
    </div>
    </div><!-- #primary -->
//Fetch the theme footer template
<?php get_footer(); ?>

نکاتی درباره ساخت یک صفحه شخصی سفارشی کارآمد در وردپرس

صفحه اصلی وب سایت شما مهمترین صفحه وب سایت شما است. کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شغل ، محصولات و خدمات شما به آن نگاه می کنند.

توصیه می کنیم طرح صفحه اصلی خود را تا حد ممکن ساده نگه دارید. در وب سایت های خودمان ، ما آموخته ایم که کاربران ما چیدمان های ساده تری را مفید تر می دانند.

سعی کنید از آشفتگی خودداری کنید ، اما اطلاعات مهمی را که کاربران شما مایل به دیدن آنها در صفحه اصلی هستند پنهان نکنید. همچنین باید اولویت بندی کنید که کدام محتوای برای اولین بار در طرح شما ظاهر می شود.

قبل از ایجاد صفحه اصلی سفارشی برای وب سایت خود ، اهدافی را که می خواهید به آنها برسید بنویسید. این تمرین به شما کمک می کند تا یک هدف از طراحی روشن داشته باشید.

برای اکثر مشاغل و وبلاگ ها ، هدف شماره یک تبدیل بازدید کنندگان وب سایت به مشتریان است. برای رسیدن به این هدف ، به OptinMonster نیاز دارید .

این بهترین افزونه وردپرس افزونه و نرم افزار تولید سرب است. این امر به شما کمک می کند تا بازدید کنندگان وب سایت را به مشترکین و پرداخت مشتری تبدیل کنید.

در مرحله بعد می خواهید نحوه عملکرد صفحه اصلی شخصی خود را پیگیری کنید. برای این کار ، شما باید Google Analytics را در وب سایت خود نصب کنید. این به شما کمک می کند تا کاربران خود را از کجا می بینید و در وب سایت شما چه کاری انجام می دهند.

همچنین می خواهید ارتباط خود را با کاربران آسان تر کنید. برای این کار به افزونه WPForms نیاز دارید که بهترین افزونه فرم وردپرس در بازار است.

همچنین می توانید یک کلیک برای تماس با دکمه وب سایت خود اضافه کنید تا افراد به راحتی با تلفن تجاری شما تماس بگیرند .

در آخر ، ما توصیه می کنیم که در صنعت / طاقچه خود به رقبا و سایر سایتهای محبوب خود توجه کنید. ما از شما نمی خواهیم که طرح آنها را کپی کنید بلکه از بهترین شیوه های آنها درس بگیرید و سپس آن را در صفحه اصلی خود اعمال کنید.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments