آشنایی برند تویوتا کراون مدل ۲۰۲۱

آشنایی برند تویوتا کراون مدل ۲۰۲۱ با به‌روزرسانی‌های داخلی

آشنایی برند تویوتا کراون مدل ۲۰۲۱ با به‌روزرسانی‌های داخلی

تویوتا پس‌ازاینکه حدود دو سال پیش نسل جدید سدان لوکس کراون را معرفی کرد، حالا آن‌را برای مدل ۲۰۲۱ مورد به‌روزرسانی قرار داده است. البته این به‌روزرسانی فقط در داخل خودرو صورت گرفته و در بیرون به‌جز ارائهٔ رنگ‌های جدید همه‌چیز مثل قبل است. در کابین کراون مدل ۲۰۲۱ کنسول مرکزی کاملاً بازطراحی شده و حالا دریچه‌های تهویهٔ عمودی با نمونه‌های افقی جدیدی جایگزین شده‌اند. این دریچه‌ها زیر یک نمایشگر لمسی ۱۲.۳ اینچی جدید قرار گرفته‌اند که به دکمه‌های فیزیکی مجهز بوده و از قابلیت‌های مهم این روزها مثل یکپارچه‌سازی با گوشی‌های هوشمند برخوردار است.

علاوه بر این، کنترل‌های سیستم تهویه بازطراحی شده‌اند و حالا دسترسی به آن‌ها در هنگام رانندگی ساده‌تر است. این سدان لوکس به جدیدترین نسخه از پکیج ایمنی Safety Sense تویوتا هم مجهز شده که سیستم‌های پیشرفته‌ای مثل کروز کنترل راداری ارتقاءیافته و سیستم ایمنی پیش از تصادف با قابلیت تشخیص عابر پیاده در شب و روز و دوچرخه‌سواران در روز را به همراه دارد. غربیلک فرمان سه پره، تریم کربنی و تودوزی کراون اما تغییری نکرده است.

لیست پیشرانه‌های کراون شامل یک نمونهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ بنزینی با ۲۴۵ اسب بخار قدرت به همراه دو نمونهٔ هیبریدی می‌شود. قوای محرکهٔ هیبریدی اول از یک پیشرانهٔ ۲.۵ لیتری چهار سیلندر بنزینی به همراه یک موتور الکتریکی ۱۰۵ کیلوواتی تشکیل شده که مجموع خروجی را به ۲۲۶ اسب بخار می‌رساند. نسخهٔ هیبریدی دوم اما از یک پیشرانهٔ ۳.۵ لیتری V6 و یک موتور الکتریکی ۱۳۲ کیلوواتی با مجموع خروجی ۳۶۰ اسب بخار استفاده می‌کند.

تویوتا کراون مدل ۲۰۲۱ هم‌اکنون با رنج قیمتی از ۴.۸۹۹ میلیون ین معادل ۴۶,۷۰۰ دلار تا ۷.۳۹۳ میلیون ین معادل ۷۰,۵۰۰ دلار در ژاپن به فروش می‌رسد.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments